Yapı Yıkımında Lider Kuruluş
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 218 40 44

SABAH GAZETESİ Hurda Karşılığında Yıkım Bedava
Sabah Gazetesinde Çıkan MAB Yıkım Firması, Hurda Karşılığında Yıkım Bedava Haberimiz. Hurda Karşılığında Yıkım Yapan Firmalar.
23-06-2019
Hurda Karşılığında Yıkım Bedava Haberimiz, Sabah Gazetesi Sn. Mehmet Ali Bulut Röportajı.

MAB Yıkım, Sabah Gazetesi Haberi

Hurda karşılığında yıkım bedava

Kentsel dönüşümde 7 milyon binanın yıkımını üstlenecek firmalar kampanyaya başladı. Yıkım hurda karşılığı bedelsiz yapılacak

Yıkım Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Bulut, uzun erişimli yıkım makinesiyle bir binayı 1 günde yıkabileceklerini belirterek, enkazın ise 5-6 günde kaldırılabileceğini söyledi. Bir binanın 5-6 katlı olduğunu öngörerek, bazı maliyetler çıkardıklarını söyleyen Bulut, "Böyle bir binada metrekare başına ortalama 8-10 kilo hurda demiri düşer. 5-6 katlı binanın 2 daire üzerine kurulduğu düşünüldüğünde, yaklaşık 1.000 metrekare inşaat alanı ortaya çıkar. Bu büyüklükte inşaat alanına sahip binadan çıkacak hurda geliri de maksimum 10 bin liradır. Bu, yıkım maliyetlerini karşılayabilmektedir" dedi. Enkaz kaldırma faaliyetlerinden de bir bedel alınması gerektiğini anlatan Bulut, "5 katlı bin metrekare inşaat alanına sahip binanın yıkım maliyeti geri döşümden elde edilecek gelirle sıfırdır. Binanın enkazını atma maliyeti ise müteahhit kârı gözetilmeden 20 bin liradır. Bu rakam müteahhit kârıyla birlikte 25 bin lirayı bulur" dedi. 

KALİTESİZSE GELİR GETİRMEZ 
Kentsel dönüşüm kapsamında, yeterli donatı demiri ve kaliteli beton kullanılmayan, gelişigüzel yapılan ve belli teknik standartları taşımayan binaların yıkılacağını dile getiren Bulut, dolayısıyla bu yapılardan çok hurda geliri beklemenin mümkün olmadığını da anlattı. 

 

Haberin tamamı için..

 

 

etiketler

hurda karşılığı yıkım, hurda karşılığı yıkım yapan firmalar, yıkım hurdaları, yıkım hurdası, yıkım enkazı, hurda karşılığı yıkım yapan şirketler, istanbul yıkım firmaları

Tüm Haberler
2022©copyrighttbn web