Yapı Yıkımında Lider Kuruluş
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 218 40 44

Yıkım Firması Nedir Yıkım Firmaları Ne İş Yapar
MAB Yıkım, İstanbul'da Yer Alan Profesyonel Bir Yıkım Firmasıdır. Hizmetlerimizden Yaralanmak için Bizi Arayabilirsiniz.
İstanbul'da Yer Alan Yıkım Firmaları ve Bina Yıkım Hizmetleri
06-08-2019

YIKIM FİRMASI NEDİR? - YIKIM FİRMALARI NE İŞ YAPAR? 

Yıkım Firması

Ülkemizde yapı yıkım faaliyetlerini gerçekleştiren gerçek veya tüzel kişilerdir. Yıkım firmasıYıkım Müteahhitliği Belgesine sahip, alanında uzman Yıkım Mühendisi ve Teknik Ekibi ile yıkım projelerinde toplumun can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İlgili Bakanlığın onay ve izni ile faaliyetlerini gerçekleştirir. Bina Yıkım Firması, Çalışmalarına başlamadan önce gerekli önlemleri almak, çevreyi koruyucu tedbirleri sağlamak ve insanları uyarıcı görsel ve diğer güvenlik önlemlerini uygulamakla yükümlüdür.

Yıkım Firmaları

Yıkım Ruhsatı na sahip, kullanım ömrünü tamamlamış veya farklı projeler için kullanılacak alan üzerinde yer alan yapı, bina veya inşaatların Yıkım Projesi ne uygun olarak yıkım işlerinin yürütülmesi gerekmektedir. Yıkım Firmaları, gerekli izin ve onay işlemleri, oluşabilecek risklerin sigorta teminatı altına alınması, çevre ve insan sağlığına olabilecek zararlı etkilerinin azaltılması için gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür. Bina Yıkım Firmaları, resmi sürecin takibinden, mal sahibi ve çevrenin bilgilendirilmesine kadar tüm bu süreçte aktif rol oynar.

İstanbul Yıkım Firmaları

Özellikle büyük şehirlerde başlayan ve hızla tüm Türkiye’de uygulanan Kentsel Dönüşümle birlikte İstanbul’da yer alan Yıkım Firmaları da gelişimsel olarak ivme kazanmıştır. Yeni ve modern yıkım teknikleriprofesyonel yıkım metotları, son teknoloji yıkım makineleri ve teçhizatları ile Yıkım Mühendisliği gelişerek bugün ki noktasına gelmiş, ayrı bir bilim alanı olarak anılmaya başlamıştır.

İstanbul, Ülkemizin en fazla nüfusa sahip metropollerinden biri olarak hızla gelişmeye ve göç almaya devam etmektedir. Milli gelirden en fazla payı alan, çalışan ve üreten kesimin yoğunlaştığı Ülke Ekonomisinin adeta göz bebeği konumunda olan bir şehirdir. Bu gelişmelere paralel olarak nüfus artışı ve çarpık kentleşmede de yine lider konumdadır. Son 20 yılda Kentsel Dönüşüm ve Yapı Yıkım alanlarında pilot bölgelerden başlanılarak çoğu ilçede bu yıkım uygulamaları gerçekleşmiştir. Bu sayede görünümü değişen ilçelerimizde nüfus yoğunluğuna göre projeler yapılmış ve gerekli sanayi, üretim, lojistik alt yapıları da bu bölgelere kazandırılmıştır.

Yıkım Şirketleri ve Bina Yıkım İşleri

Profesyonel Bina Yıkım Firmaları

İstanbul’da hala devam etmekte olan Bina Yıkım projeleri, Yıkım Şirketleri tarafından gerekli izin ve onay süreçlerini tamamlayarak devam etmektedir. Özellikle eski yerleşim yerleri, metruk binaların içinde yer aldığı ilçeler, semtler ve gelişime açık bölgelerde Bina Yıkım ları farklı ve yeni yıkım metotları ile gerçekleşmektedir.

Profesyonel Yapı Yıkım Şirketleri aşağıda yer alan yıkım tekniklerini uygulamaktadırlar;

 

  1. Patlatmalı-Patlayıcılı-Dinamitle Yıkım
  2. Yüksek-Uzun Erişimli Makaslı (Ekskavatörle) Makine İle Yıkım
  3. Mini İş Makineli-Kat Eksiltmeli Yıkım
  4. Hidrolik-Hava-Elektrikli Profesyonel El Aletleri İle Yıkım

 

MAB Destroy İnşaat Yıkım Hizmetleri Profesyonel Bir Yapı Yıkım Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de İnşaat, Yapı ve Bina Yıkım Hizmetleri Vermektedir.

Sizde profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için İletişim 

 

tags

bina yıkım firmaları, bina yıkım şirketleri, bina yıkım firması ve şirketiistanbul bina yıkım, profesyonel  bina yıkım, yıkım, yıkımcılar

Tüm Bloglar
2022©copyrighttbn web