Yapı Yıkımında Lider Kuruluş
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 218 40 44

Uzun Erişimli Yıkım
Uzun Erişimli Yıkım Makinesi - Makaslı İnşaat Yıkım Hizmetleri

Yüksek katlı yapıların yıkımı için tüm Dünyada tercih edilen yaygın yöntem. 

Uzun Erişimli Yıkım Makinesi veya diğer adı olan Yüksek Erişimli Yıkım Makinesi gelişmiş ülkelerde kullanılan farklı bir yıkım metodudur. Dünyada erişim seviyeleri 18 metreden 65 metreye kadar değişkenlik göstermekte olup sadece yıkım için tasarlanmış özel donanımlı yüksek erişimli ekskavatörlerdir.

Makaslı Yıkım olarakta adlandırılan bu yöntem sayesinde yüksek binaların yıkımı kısa sürelerde gerçekleştirilir. Yüksek katlı yapılarak bu makine sayesinde kesilerek, parça parça, azaltılır ve bina yıkım işlemi tamamlanmış olur.

 

 

Ülkemize ilk olarak Marmara depremindeki enkaz kaldırmalara yardım amaçlı getirilen Uzun Erişimli Yıkım Makinesi aynı yıllarda tam olarak keşfedilememişti. Doğrudan yıkım yapma özelliğine sahip bu makine oldukça kontrollü ve hızlı bir yıkım yöntemidir.

2008 yılında iş makinesi üreticilerinin atılımlarıyla Türkiye’de sayıları artmaya başlayan Yıkım Makineleri 2012 yılında başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesiyle sayıları çok hızlı bir şekilde artmıştır. Ülkemizdeki Yıkım Makineleri genellikle altı veya yedi katlı yapılara erişim sağlamaktadır. 

Makaslı Yıkım Makinesi, Yüksek katlı bir binayı 2-3 gün gibi kısa bir süre içerisinde yıkarak yıkım işlemini tamamlayabilmektedir. Ülkemizdeki yolların darlığı taşınabilirliği oldukça zorlaştırmakta olduğu için daha minyon ve kısa erişim seviyeli makineler tercih edilmektedir.

Yıkım Makinesine bağlı olarak genellikle Ezici-Kesici çene aparatı kullanılmaktadır. Ezici-Kesici çene beton blokları makas gibi kesebilmekte ve dip kısmındaki kesici bıçak ile donatı demirini koparabilmektedir.

Uzun Erişimli Yıkım Makinesinin erişim seviyesinden daha yüksekte kalan yapılar alternatif yöntemlerle kat eksiltme yapılmak suretiyle alçaltılır. Yıkım Makinesinin Erişim seviyesine kadar kat eksiltildikten sonra kontrollü bir şekilde doğrudan yıkım başlatılır. Bu yöntem gelişmiş ülkelerdeki en yaygın Yıkım Yöntemidir.

MAB Yıkım olarak, projelerimizde gerçekleştirdiğimiz Makaslı Yıkım diğer adıyla Uzun Erişimli Yıkım hizmetlerimiz ileri düzeyde mühendislik nosyonu, yüksek düzeyde güvenlik ve profesyonellik gerektiren bir yöntemdir.

Sizde profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız..

MAB Destroy İnşaat Yıkım Hizmetleri Profesyonel Bir Yapı Yıkım Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de İnşaat Yıkım Hizmetleri Vermektedir.

Diğer Hizmetler
2022©copyrighttbn web