Yapı Yıkımında Lider Kuruluş
LOKASYON

Şişli, İstanbul

İLETİŞİM

0212 218 40 44

El Aletleriyle Yıkım
Elle Yıkım Yapan Firmalar, El Aletleri İle İnşaat Yıkım Hizmetleri İstanbul

Tadilat, iç yıkım veya güçlendirme projelerinizde farklı çözümlerle.

El Aletleri İle İnşaat Yıkım Hizmetleri

Elle yıkım 1999 Marmara depremi öncesinde genellikle balyozlarla yapılmakta idi. Ancak 1999 Marmara depremi Ülkemizde yıkım sektöründe adeta bir devrim olmuştur. Çok sayıda iş makinesi Yurdumuza gelmiş ve kentsel dönüşümün başlamasıyla gelişmiş ülkelerin kullandığı tüm yıkım yöntemleri Ulusumuza kazandırılmıştır.

İş makinelerinin yıkımına el vermediği yıkım işlerinde Elle Yıkım devreye girmekte ve eskiden olduğu gibi balyozlarla değil tamamen elektrikli, hidrolik tahrikli veya hava tahrikli el aletlerinin yardımıyla yapılmaktadır. Tadilat yıkımlarında, iç yıkımlarda, güçlendirme projeleri hazırlıklarında, delme kesme gerektiren yıkımlarda uygulanır. Aynı zamanda kat eksiltme yöntemi olarak da tercih edilmektedir.

Kat eksiltilecek olan kata ve bir alt kata mutlak suretle 45 derece eğimli minimum 70 km hızla esen rüzgarlara karşı dayanıklı ahşap paralel iskele yapılması gereklidir. Ahşap paralel iskelenin iskelet uzunluğu 6 metre olmalı ve en az 1 metresi döşemeye delinen delikten bir kata uzanmalıdır.

Dış cephe sınırına parapet yok ise taşıyıcı destek atılmalı ve çelik tel ile sarılmalıdır. Ahşap paralel iskelenin üst kısmından sabitlenmek suretiyle bir üst döşemeye çelik halatlarla bağlantı yapılarak güçlendirilmesi gereklidir. Ahşap paralel iskele dış cephe çalışmalarında düşebilecek moloz parçacıklarının iskelede durdurulması önlemi olarak inşa edilir. Sulama için zemin kattan en üst kata kadar su hattı çekilir.

Elektrikli Hidrolik veya Hava Tahrikli Kırıcılar

El kırıcılarıyla insan gücü kullanılarak kırım yapılır. Çeşitli ağırlıklarda işin mahiyetine göre seçilen kırıcılardır. En yaygın ve kullanımı kolay olan elektrikli kırıcılardır. Hava tahrikli kırıcılar çok fazla ses çıkardıkları için pek tercih edilmezler.

Beton Kesme veya Karot Delme

Beton kesme olarak şerit kesme, halatlı kesim, raylı kesim olarak değişkenlik göstermekte olup yüksek risk ihtiva eden yapılarda veya kısmi yıkım çalışmalarında tercih edilmektedir. Karot kesim, genelde  temel için dilatasyon oluşturma, kısmi yıkımlar, kolon veya kiriş kesimlerinde tercih edilir. Kesilen bloklar için vinçle sabitleme gerekmektedir. 

Elle Yıkım Yöntemi, Diğer yöntemlere göre daha maliyetlidir.

MAB Yıkım olarak, projelerimizde gerçekleştirdiğimiz El Aletleri İle İnşaat Yıkım hizmetlerimiz ileri düzeyde mühendislik nosyonu, yüksek düzeyde güvenlik ve profesyonellik gerektiren bir yöntemdir.

Sizde profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız..

 

MAB Destroy İnşaat Yıkım Hizmetleri Profesyonel Bir Yapı Yıkım Şirketidir. Merkezi İstanbul'da Olmak Üzere Tüm Türkiye' de İnşaat Yıkım Hizmetleri Vermektedir.

Diğer Hizmetler
2022©copyrighttbn web